Ładowanie strony...
MENU

Aktualności

25 Kwiecień 2016

Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Seniorów w Tenisie Stołowym

Mistrzostwa o puchar przewodniczącego Rady Miejskiej odbędą się 30 kwietnia w Dzielnicowym Ośrodku Kultury filii Miejskiego Centrum Kultury. Zawody startują o godzinie 10, zapisy będą przyjmowane do 9.30. Przewidziano trzy kategorie: 55+, 65+

Więcej
20 Kwiecień 2016

Dzień Inwalidy W PZERiI

Członkowie Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwaidów w poniedziałek 18 kwietnia spotkali się w ”Deko Smaku” na uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Inwalidy.

Więcej
29 Marzec 2016

„Decydujesz, pomagamy” – trwa nabór zgłoszeń w województwie łódzkim

Do 3 kwietnia trwa nabór zgłoszeń do programu „Decydujesz, pomagamy”. Każda organizacja pozarządowa oraz grupa nieformalna w województwie łódzkim może zdobyć dofinansowanie na realizację pomysłów, które do tej pory nie miały szansy zostać wcielone w życie. Na mieszkańców tego regionu czeka aż 10 grantów o łącznej sumie 50 000 zł.

Więcej
24 Marzec 2016

Konkurs ASOS - edycja 2016

Ruszyła kolejna edycja konkursu w ramach Rządowego Programu Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Organizacje pozarządowe i inne podmioty uprawnione działające na rzecz osób starszych mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach 4 priorytetów: edukacja osób starszych, aktywność społeczna promująca integrację wewnątrz- i międzypokoleniową, partycypacja społeczna osób starszych oraz usługi społeczne dla osób starszych. Maksymalna kwota dotacji to 200 tys. zł.

Więcej
25 Luty 2016

8 Marca - także dla Seniorów

Wydział Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia zaprasza wszystkich seniorów po bilety na koncert zespołu "STO UŚMIECHÓW" z Wilna, który odbędzie się w dniu 5 marca 2016 roku o godzinie 16.00 w Sali Kina "Włókniarz".

Więcej
17 Luty 2016

Wnuczek - nauczycielem, senior - uczniem

3 lutego 2016 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się bardzo miła i niecodzienna uroczystość. W auli szkoły zebrali się bowiem seniorzy z tomaszowskich klubów seniora oraz uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego a także zaproszeni goście. Powodem spotkania było podsumowanie projektu „Senior w świecie wirtualnym, wnuczek – nauczycielem, senior - uczniem”. Pomysł tego projektu powstał w Klubie Seniora „Słoneczna Jedynka” działającym przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Więcej