Ładowanie strony...
MENU

„Decydujesz, pomagamy” – trwa nabór zgłoszeń w województwie łódzkim

Do 3 kwietnia trwa nabór zgłoszeń do programu „Decydujesz, pomagamy”.

Każda organizacja pozarządowa oraz grupa nieformalna w województwie łódzkim może zdobyć dofinansowanie na realizację pomysłów, które do tej pory nie miały szansy zostać wcielone w życie. Na mieszkańców tego regionu czeka aż 10 grantów o łącznej sumie 50 000 zł.

Do programu mogą zgłosić się zarówno organizacje pozarządowe, jak i grupy nieformalne, czyli np. koła gospodyń wiejskich, grupy sąsiedzkie czy lokalni społecznicy. Organizator - Tesco Polska przy wsparciu Fundacji Tesco Dzieciom - poszukuje ciekawych inicjatywnych skierowanych do społeczności lokalnych: od rewitalizacji przestrzeni, edukacji dzieci i młodzieży, promocji zdrowego odżywiania po wydarzenia specjalne dla mieszkańców czy poprawę jakości życia.

Ze wszystkich zgłoszeń Komisja Grantowa wyłoni 3 najlepsze projekty w każdym ze 160 regionów w całym kraju – na tyle obszarów podzielona została Polska, aby w ten sposób stworzyć równe szanse dla organizacji zarówno z dużych, jak i małych miejscowości.

W województwie łódzkim utworzonych zostało 10 obszarów.

Kryterium podziału było rozmieszczenie sklepów Tesco, ponieważ to tam odbędzie się finałowe głosowanie na najlepsze projekty.  
Klienci Tesco – a zarazem mieszkańcy danego obszaru – w otwartych głosowaniach zdecydują, które projekty otrzymają grant w wysokości  5 000 zł. W województwie łódzkim łączna pula grantów wyniesie aż  50 000 zł.

Aby zgłosić swój udział, wystarczy wejść na stronę internetową programu www.tesco.pl/pomagamy i uzupełnić formularz,
krótko opisując planowane przedsięwzięcie. Wnioski można składać do 3 kwietnia 2016 roku (do godz. 23.59).
Przez cały czas można kontaktować się z Biurem Programu, które odpowiada na wszystkie pytania i pomaga w przygotowaniu wniosku.

Więcej informacji o programie „Decydujesz, pomagamy” można znaleźć na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy.

Patronat nad inicjatywą objął Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Pan Marcin Witko.
2016-03-29 10:47 1079