Ładowanie strony...
MENU

Kampania Informacyjna „Bezpieczny i Aktywny Senior”

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej od grudnia 2016 r. rozpoczęło realizację kampanii informacyjnej "Bezpieczny i Aktywny Senior". Kampania w sposób kompleksowy porusza najistotniejsze tematy związane z bezpieczeństwem i aktywnością osób starszych.

Jednym z podstawowych celów kampanii jest uchronienie osób starszych przed przestępstwami, takimi jak oszustwa, wyłudzenia pieniędzy, nieuczciwe praktyki przedsiębiorców, nadużycia w prywatnych placówkach całodobowego pobytu, przemoc, czy dyskryminacja ze względu na wiek. Organizatorzy stawiają sobie za cel podniesienie świadomości społecznej w tym obszarze.

Drugim obszarem priorytetowym kampanii jest szeroko rozumiana aktywność seniorów - zawodowa, społeczna, sportowa, edukacyjna, kulturalna, rekreacyjna.

Na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dostępne są materiały z zakresu kampanii.

Zachęcamy do odwiedzania strony głównej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, gdzie znajduje się stała zakładka kampanii: http://www.mpips.gov.pl/bezpieczny-i-aktywny-senior/ na której można znaleźć regularnie udostępniane przez Ministerstwo materiały edukacyjne i promocyjne dla seniorów. Materiały te będą mogły pomóc osobom zainteresowanym np. przy odpowiednim wyborze bezpiecznego domu opieki, uzyskać informacje o prawach konsumenta, a także: gdzie szukać porady prawnej i innego rodzaju wsparcia.

2017-03-06 11:17 2083

Pliki do pobrania