Ładowanie strony...
MENU

Koncert sentymentalny na Dzień Seniora

koncertW dniu 14 listopada w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim odbył się koncert Kapeli Czerniakowskiej zorganizowany z inicjatywy Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Prezydent Miasta – Pan Marcin Witko złożył wszystkim zebranym serdeczne życzenia i zaprosił ich w sentymentalną podróż do warszawskich powojennych podwórek.

Zebrani uczcili także minutą ciszy ofiary zamachu we Francji.

Frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Ponad sześciuset seniorów bardzo chętne śpiewało razem z kapelą znane i lubiane przez wielu melodie.

Kapela Czerniakowska to grupa muzyczna wykonująca utwory z obszaru folkloru miejskiego, założona w 1968 roku przez Sylwestra Kozerę - obecnie kierownika artystycznego Kapeli ale także znakomitego muzyka, aranżera, autora tekstów.IMG_3546

Od 1971 roku zespół zrealizował około 40 nagrań archiwalnych, kilkaset programów telewizyjnych i radiowych. Podczas swojej działalności artystycznej Kapela zdobyła trzy złote płyty nadane przez Polskie Nagrania. Zespół przemierzył tysiące tras koncertowych w Polsce i za granicą, rozsławiając folklor warszawski na całym świecie.
2015-11-17 12:58 2209 koncert