Ładowanie strony...
MENU

Seniorzy niebawem zyskają kolejne miejsce spotkań

Trwają prace w kolejnym Domu Dziennego Pobytu przygotowywanym dla tomaszowskich seniorów. Obecnie prowadzone są roboty remontowo-adaptacyjne (malowanie, wymiana okien, remont łazienek, cyklinowanie i naprawa podłóg) w celu dostosowania pomieszczeń do realizowanych działań jak i zapewnienia obsługi administracyjnej.

Harmonogram remontu w dalszej kolejności przewiduje m.in. przebudowę schodów wejściowych oraz inne prace poprawiające funkcjonalność budynku i dostosowanie go do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Teren zielony za budynkiem zostanie zagospodarowany tak, aby tworzyć przyjemny i relaksujący klimat. Prace są prowadzone pod nadzorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej dzięki środkom pozyskanym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Po zakończeniu prac ze wsparcia placówki będzie mogło skorzystać kolejnych 30 seniorów, dla których wyposażone i udostępnione zostaną: pokój telewizyjny, siłownia, kuchnia, pokój do terapii zajęciowej oraz teren zielony. Dla osób w podeszłym wieku korzystającym z opieki placówki zostaną przygotowane usługi terapeutów/opiekunów, pielęgniarki, rehabilitanta i masażysty.
2020-12-14 10:49 585