Ładowanie strony...
MENU

Artykuły

26 Maj 2017

Zapraszamy na badania mammograficzne

Zapraszamy kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat (24 miesięcy) nie wykonywały bezpłatnego badania na bezpłatną mammografię w technologii cyfrowej.

Więcej
4 Maj 2017

XXX Tomaszowskie Forum Trzeźwości. Koncert Tomasza Karolaka

Tomaszowskie Forum Trzeźwości odbędzie się w naszym mieście już po raz trzydziesty. W tym roku wydarzenie rozpocznie się 6 maja. W ramach Forum odbędzie się m.in. koncert zespołu Tomasza Karolaka „Pączki w tłuszczu”.

Więcej
4 Maj 2017

Zrób mammografię na wiosnę!

Panie, które w 2017 kończą 50 lat właśnie w tym roku wchodzą do Programu, który umożliwia badania bezpłatne i bez skierowania. Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Więcej
27 Kwiecień 2017

Tomaszowscy seniorzy na *Przystanku 60+*

Tomaszowscy seniorzy wzięli udział w Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Dojrzałej - "Przystanek 60+", który popularyzuje amatorskie teatry seniorów. Po raz trzeci na scenie Łódzkiego Domu Kultury aktorzy w wieku dojrzałym prezentowali swoje dokonania artystyczne.

Więcej
27 Kwiecień 2017

Światowy Dzień Inwalidy. Prezydent wyróżnił działaczy powiatowego stowarzyszenia

Sześciu działaczy Powiatowego Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów zostało nagrodzonych przez prezydenta Marcina Witko. Otrzymali oni specjalne puchary podczas obchodów Światowego Dnia Inwalidy, które odbyły się w środę w zajeździe „Janosik” w Zawadzie.

Więcej
20 Kwiecień 2017

Testament sposobem na przedłużenie życia

W dniu 29 marca 2017 roku w Sali obrad Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim odbył się wykład dla seniorów "Testament sposobem na przedłużenie życia". Dzięki uprzejmości Pani Eweliny Szeratics z Fundacji Otwarte Forum zamieszczamy poniżej prezentację z podstawowymi informacjami, która stanowiła podstawę wykładu. Można się z niej dowiedzieć więcej na temat zagadnienia związanego z przedmiotem wykładu.

Więcej